Pages:
1
2 |
AUGUST 2021 - MONTHLY URL WINNERS |
|
posted 20-8-2021 @ 06:52 PM
|
|
www
|
|
K-Zone Magazine
JULY 2021 SURPRISE PARTY WINNERS
Luca Movie Merch Prize Pack Winners
E. Lal, Northcote, 8052, NZ; B. Helu, Te Atatu Peninsula, 610, NZ; J. Gordon, Pooraka, 5095, SA; E. Cox, Canning Vale, 6155, WA; J. Main, Bay of
Plenty, 3127, NZ; S. Glasson, Barrack Heights, 2528, NSW; T. Schmith, Brightview 4311, QLD; W. Glassop, Taree, 2430, NSW; J. Unger, Darley, 3340, VIC;
R. Bye, Parkside, 5063, SA; I. Joseph, Whellers hill, 3150, VIC; E. Mann, Modbury, 5092, SA; E. Esler, Edgeworth, 2285, NSW; H. Garcia, North Epping,
2121, NSW; Q. Tod, Ettalong Beach, 2257, NSW
Red vs Blue Book Winners
T. Mann, West Ryde, 2114, NSW; A. Patterson, Whangarei, 174, NZ; Y. Stuart, Petrie, 4502, QLD; E. Young, Coomera, 4209, QLD; J. Pepper, Gracemere,
4702, QLD; I. Bird, Taree, 2430, NSW; W. Goodlock, Australind, 6233, WA; K. McDougall, Seven Hills, 4170, QLD; A. Levins, northmead, 2152, NSW; T.
Wallis, Maroubra, 2035, NSW; J. Sinclair, Morayfield, 4506, QLD; K. Walsh, Dural, 2158, NSW; L. McDowall, Moonee Ponds, 3039, VIC; L&J. Wilson,
Mckail, 6330, WA; G. Bradfield, South Plympton, 5038, SA; L. Malouf, Randwick, 2031, NSW; C. Tallarida, Bonner, 2914, ACT; S. Collom, Pimpama, 4209,
QLD; G. Webb, Waroona, 6215, WA; D. Horne, Tumbi Umbi, 2261, NSW; C. Coghlan, Darlington, 6070, WA; M. Gillies, Salisbury Downs, 5108, SA; A. White,
Metford, 2323, NSW; J. Bunn, Woolooware, 2230, NSW; B. Belajic, Flinders, 2529, NSW; J. Memery, Gisborne, 3437, VIC; L. Vucica, Springfield, 4301,
QLD; H. Brookes, Camden park, 2570, NSW; E. Martin, Granville, 2142, NSW; L. Bailey, Bundanoon, 2578, NSW; T. Pryde, Mount Waverley, 3149, VIC; J.
Ross, Moggill, 4070, QLD; L. Turner, Thornlands, 4164, QLD; G. Altobelli, Heidelberg Heights, 3081, VIC
Crisp Blitz Scooter Winners
Z. Smith, Christchurch, 7608, NZ; J. Thomas, Youarang, 3728, VIC; F. Rockett, Port Hedland, 6721, WA; G. Haggerty, Manning, 6152, WA; H. Cooper,
Wattle Park, 5066, SA; C Dellit, Meadow Springs, 6210, WA
The Last Kids on Earth and the Staff of Doom for Switch Winners
L. Holzapfel, Keeper, 4054, QLD; D. Bryan, Deloraine, 7304, TAS; B. Richardson, Fairy Meadow, 2519, NSW; L. Madden, Woy Woy, 2256, NSW; F. Rockett,
Port Hedland, 6721, WA; A. Cahill, Bardwell Valley, 2207, NSW; E. Rathbone, Lauderdale, 7021, TAS; T. Welsh, Hughesdale, 3166, VIC
Pokémon Creative Pack Winners
N. Harkins-Furfaro, Narellan Vale, 2567, NSW; A. Rhodes, Mt Pleasant, 2519, NSW; O. Smith, Christchurch, 8061, NZ; C. Hutchinson, Risdon vale, 7016,
TAS; S. Karkazis, Murrumbeena, 3163, VIC; A. King, Kambalda West, 6442, WA; A. Van Hamburg, Mosman, 2088, NSW; M. Lamprell, Strathfildsaye, 3551, VIC;
L. Caruana, Seventeen Mile Rocks, 4073, QLD; L. King-Thurel, New Plymouth, 4310, NZ; T. Cherry, Dudley Park, 6210, WA; E. Rathbone, Lauderdale, 7021,
TAS; C. Miller, Victor Harbor, 5211, SA; T. Cann, Howlong, 2643, NSW; V. Lembo, Lange, 6330, WA; A. Swarbrick, Maryborough, 4560, QLD
An Adventure Book Pack Winners
O. Haines, Spreydon, 8024, NZ; I. Gordon, Summerhill, 7250, TAS; F. Chammaa, Turramurra, 2074, NSW; I. Ahmad, Phillip, 2606, ACT; J. Barrow, Wellard,
6170, WA; B. Bowling, Harrisdale, 6112, WA; B. Miller, Doncaster, 3108, VIC; J. Ribic, Pacific Pines, 4211, QLD; M. Durward, Bray Park, 4500, QLD; O.
Worster, Beverley, 6304, WA; L. Jaworsky, Wollert, 3750, VIC; Z. Newman, Wamuran, 4512, QLD
Harry Potter Winter Book Pack Winners
O. McEvoy, Greenwich, 2065, NSW; S. Evans, Clinton, 4680, QLD; P. Thompson, Wodonga Plaza, 3690, VIC; B. Bowness, Booval, 4304, QLD; T. Robertson,
West Ipswich, 4305, QLD
The Unmapped Chronicles Book Pack Winners
A. Fry, Killara, 2071, NSW; D. Harris, Dargaville, 372, NX; T. Mappas, Gunn, 832, NT; B. Lette, Page, 2614, ACT; I. Epstein, Geebung, 4034, QLD; C.
Ransom, Virginia, 4014, QLD; D. Brunner, Seven Hills, 2147, NSW; H. Price, Thornbury, 3071, VIC; D. Sledge, North Warrandyte, 3113, VIC
Crash Bandicoot 4: It's About Time Exclusive Merch Pack Winners
Major Winner
L. Gray, Macgregor, 2615, ACT
Runners Up
R. Tasker, Wellington, 6023, NZ; J. Threadgold, Victor Harbor, 5211, SA; C. Ellery, Auckland, 604, NZ; A. Kolar, Sydenham, 3037, VIC; C. chapman,
Christchurch, 7471, NZ; B. Lloyd, Islington, 2296, NSW; A. Mason, Kilmore, 3764, VIC; O. Armstrong, Munno Para West, 5115, SA; M. Eisemann, Annerley,
4103, QLD; N. Poloni, Greenvale, 3059, VIC; G. Smith, Boolaroo, 2284, NSW; Y. Ugurlu, Coburg, 3058, VIC; K. Chadwick, Waramanga, 2611, ACT; S.
Ratcliffe, Kaleen, 2617, ACT
|
|
|
posted 20-8-2021 @ 06:54 PM
|
|
www
|
|
TOTAL GIRL MAGAZINE
Total Girl Jul 21 Nebulous Stars Night Light Jars Kit Winner
A. Vincent, Scamander, 7215, TAS
Total Girl Jul 2021 Comps Club Winners
Luca Movie Merch Pack Winners
T. Ferro, Glenbrook, 2773, NSW; A. Pucci, Red Hill, 2603, ACT; E. Huang, Whitby, 5024, NZ; N. Koek, Reporoa, 3081, NZ; A. King, Kambalda West, 6442,
WA; A. Cahill, Bardwell Valley, 2207, NSW; E. Curtis, Stratford, 3862, VIC; K. Horrocks, Perth, 6151, WA; A. Marais, South Perth, 6152, WA; X. Gumm,
Casuarina, 2487, NSW; C. Warren, Flagstaff Hill, 5159, SA; A. Manson, Chelsea Heights, 3196, VIC; A. Paley, Modbury Heights, 5092, SA; S. Thomson,
Kingsholme, 4208, QLD; A. Robertson, Beenliegh, 4207, QLD
Plum & Woo Book Pack Winners
M. Chawla, Manukau, 2025, NZ; N. Nguyen, Mango Hill, 4509, QLD; P. Downing Mooney, Eaglehawk, 3556, VIC; P. White, Lower Hutt, 5019, NZ; G. Boylan,
Fairview Park, 5126, SA; K. McDougall, Seven Hills, 4170, QLD; A. Dowdall, Robina, 4226, QLD; E. Cox, Canning Vale, 6155, WA; P. Azevedo, Prestons,
2170, NSW; F. Rutherford, Runcorn Brisbane, 4113, QLD; I. Black, Greenvale, 3059, VIC; H. Topp, Rotorua, 3077, NZ; J. Madikiza, Keilor East, 3033,
VIC; S. Zovko, Greenvale, 3059, VIC; A. Dickins, Gisborne, 3437, VIC; M. Mitchell, Kingsford, 2032, NSW; C. Hanks, Tamworth, 2340, NSW; E. George,
Montrose, 7010, TAS; A. Thornley, Maslin beach, 5170, SA; A. Sevenson, Morwell, 3840, VIC
The Unmapped Chronicles Book Pack Winners
M. Fuller, Nowra, 2541, NSW; C. Redden, Mosman, 2088, NSW; J. Rankin, Kyogle, 2474, NSW; L. Mcdowall, McDowall, 4053, QLD; H. Shea, Runcorn, 4113,
QLD; D. Coghlan, Darlington, 6070, WA; L. Turner, Thornlands, 4164, QLD; G. Zarkovich, Point Vernon, 4655, QLD; S. Shaw, Mount Waverley, 3149, VIC
How to be a Hero - The Land of Lost Things Book Winners
O. Daniels, Kellyville Ridge, 2155, NSW; H. Walker, Banksia PAark, 5091, SA; I. Waymouth, Port Melbourne, 3207, VIC; M. Lynch, Spring Farm, 2570, NSW;
H. Foster, Sandy Bay, 7005, TAS; G. Caputo, Thornbury, 3071, VIC; T. Green, Melton South, 3338, VIC; A. Hopley, Witheren, 4275, QLD; L. Pepper,
Gracemere, 4702, QLD; C. Sanchez, Bateau Bay, 2261, NSW; B. Larsen, Lavington, 2641, NSW; M. Chawla, Manukau, 2025, NZ; M. Petrarca, Maribyrnong,
3032, VIC; E. Bryan, Ravenswood, 7250, TAS; A. Desmond, Malvern East, 3145, VIC; R. Williams, Gracemere, 4702, QLD; A. Heald, Devonport, 624, NZ; R.
Sorgiovanni, Ballajura, 6066, WA; J. Puertas, Leichhardt, 2040, NSW; C. Masters, Parkerville, 6081, WA; L. Johnstone, Elderslie, 2570, NSW; A. Sader,
Applecross, 6153, WA; Z. Patsouras, Epping, 3076, VIC; E. Ward, Welington Point, 4160, QLD; L. Guzzardi, Tarneit, 3029, VIC; C. Strobl, Waroona, 6215,
WA; M. Kennedy, Eimeo, 4740, QLD; N. Ahrens, Engadine, 2233, NSW; B. Grant, Mount Martha, 3934, VIC; H. Levers, Mudgeeraba, 4213, NSW; M. Momiroski,
Sans Souci, 2219, NSW; E. Morello, Craigieburn, 3064, VIC; H. Beniston, Melton West, 3337, VIC; S. Lam, Glen Iris, 3146, VIC
An Adventure Book Pack Winners
J. Thyer, Wembley, 6014, WA; M. Regmi, Riverhead, 820, NZ; A. Vincent, Scamander, 7215, TAS; H. Zerella, Royston Park, 5070, SA; L. Cachia,
Craigieburn, 3064, VIC; I. Carmady, Blackheath, 2785, NSW; G. Gunn, Earlwood, 2206, NSW; C. Finister, South Yunderup, 6208, WA; C. Barnett, Whitemore,
7303, TAS; J. Filips, Narre Warren, 3805, VIC; E. McCarten, Lobethal, 5241, SA; K. Coombs, Mission Beach, 4852, QLD
Disney Doorables Mini Peek Pack Prize Pack Winners
F. Kemp, Caboolture, 4510, QLD; E. Newham, Ormeau, 4208, QLD; A. Tremlett, Worrigee, 2540, NSW; E. Peterson, Strathfieldsaye, 3551, VIC
Curl up with Harry Potter this Winter Book Pack Winners
S. Nazzari, Box Hill North, 3129, VIC; Z. Griffin, Emerald, 3782, VIC; S. Somerville, Walcha, 2354, NSW; A. Pearson, Wentworth Falls, 2782, NSW; N.
O'Sullivan, Avenel, 3664, VIC
Crisp Blitz Scooter Winners
K. Pierce, Mayfield, 7248, TAS; O. Chapman, Burns Beach, 6028, WA; A. Lamph, Clunes, 3370, VIC
Ella Diaries Book Pack Winners
R. Beban-France, Hastings, 4120, NZ; V. Mason, Park Grove, 7320, TAS; A. Faghuira, Ringwood North, 3134, VIC; C. Ong, Avondale Heights, 3034, VIC; G.
Murden, Mount Maunganui, 3116, NZ; I. Bird, Taree, 2430, NSW; Q. Holland, Helensburgh, 9010, NZ; O. Johnson, Jervoistown, 4112, NZ; G. Floro,
Kingsgrove, 2208, NSW; S. Croysdale, Scoresby, 3179, VIC; E. Hearne, Peakhurst, 2210, NSW; E. McShane, Lower Marshes, 7030, TAS; M. Caruso, Mango
Hill, 4509, QLD; C. Varrasso, Hawthorn East, 3123, VIC; A. Headlam, Venus Bay, 3956, VIC; L. Bixby, Knoxfield, 3180, VIC; N. O'Sullivan, Avenel, 3664,
VIC
Crash Bandicoot 4: It’s About Time Exclusive Merch Pack Winners
Major Winner
T. Pont, Mount Morgan, 4714, QLD
Runners Up
Z. Weidenhofer, Edwardstown, 5039, SA; K. Denney, Penguin, 7316, TAS; H. Casalanguida, Loganholme, 4129, QLD; C. Richardson, Ravenswood, 7250, TAS; S.
Mlivic, Noble Park, 3174, VIC; J. Ander, New Plymouth, 4310, NZ; R. Siegel, Kelvin grove, 4414, NZ; A. Skirving, Devonport, 7310, TAS; A. Porter,
Tamworth, 2340, NSW; P. Olive, Gisborne, 3437, VIC; Y. Stuart, Petrie, 4502, QLD; C. Phillips, Young, 2594, NSW; J. Wolf, Amradale, 6112, WA; Z.
Quinn, Urangan, 4655, QLD |
|
|
posted 24-8-2021 @ 02:10 PM
|
|
www
|
|
SUNRISE Recent winners (from email)
Jennifer Bennett, QLD
Jorge Onasis, VIC
K. Wimalaratna, VIC
Rebecca Wyatt, SA
Veronica Little, WA |
|
|
posted 26-8-2021 @ 10:00 AM
|
|
www
|
|
KINDERLING KIDS RADIO RECENT WINNERS:
Tara Tasker
Zoe Rebekah
Tess Ferguson
Vivian Le
Janise Dawn Roberts
Jeffrey Tyrrell
Kerryn Laycock
Ruth Trethewey
Sharlene Bent
Michael Potter. |
|
|
posted 27-8-2021 @ 10:07 AM
|
|
www
|
|
SUNRISE RECENT AMPOL FUEL CARD WINNERS:
https://7news.com.au/sunrise/win/
FRIDAY 27/08/21 WINNERS:
David Halverson, QLD
Faye Locking, QLD
Garry Murtrie, VIC
Janis Wilson, VIC
Kevin Schellack, WA
Megan Waymouth, VIC
Peter Suckling, NSW
Silvano DiCandilo, NSW
Teagan Lynch, TAS
Wendy McCormack, WA. |
|
|
posted 27-8-2021 @ 06:57 PM
|
|
www
|
|
Latest winners from Female.com.au
(from email)
Lisa Glen
Susan Cossor
Eden Flynn
Kerry Jacobs
Antonietta Pintabona
Pauline Grimau
Yvonne Heinemann
Annette Connor
Vanessa Fernandez
Vanessa Small
Michelle Webster
Emma Harris
Kelly Hogan
|
|
|
posted 28-8-2021 @ 08:23 PM
|
|
www
|
|
Latest winners from Girl.com.au
(from email)
Michelle Geer
Sophie Young
Lyn Stokes
Amy Wedding
Andrea Dray
Rebecca Thyer
Eva Braemar
Yuvina Munohur
Natalia Dimitropoulos
Catrina Murray
Madeleine Roberts
Yvonne Markowski
Renee Ballantyne
Laura Finlayson
Emily Grace Potts-humphrey
Chelsea Williams
Kate Lamers
Deborah Oneill
Patti Hyland
Karen Berwick
Rebecca Ridgeway
Penni Miller
Becky Stimson
Phillip Barwick
Bronwyn Marriott
Victoria Zawko
Helen Reynolds
Rebecca Morrison
Sabrina Phung
Maryanne Tampaline
Liana Treadwell
Shyanna Leaman Leaman
Scott George
Jessica Simpson
Debbie Sutcliffe
Breearna Cashman
Amy Hart
Tanya Whitelaw |
|
|
posted 29-8-2021 @ 11:22 AM
|
|
www
|
|
IGA Masterfoods Slow cooker winners
https://www.iga.com.au/masterfoods-slow-cooker/ |
|
|
posted 31-8-2021 @ 11:44 AM
|
|
www
|
|
RECENT SUNRISE WINNERS:
(from enewsletter)
Chrissy Petras, VIC.
Jenny Watson, NSW. |
|
|
posted 31-8-2021 @ 04:50 PM
|
|
www
|
|
https://www.justkidding.com.au/win
JUST KIDDING COMPETITION WINNERS - AUGUST 2021
Blingle Bands
1 Isabella Dowen NSW
Hasbro Games Pack
1 Knox Evans NSW
2 Chayse Calder NT
3 Ben Williams QLD
4 Mikey McKenna WA
5 TyRhys Huntly VIC
Beyblades
1 Oliver Smith VIC
Scrunchmiez
1 Melissa Vahoumis SA
2 Mackenzie Whitehead QLD
3 Anna Barnett TAS
Dream Seekers
1 Penelope Mackin ACT
2 Isabella Waymouth VIC
3 Belle Hitzke QLD
LOL REMIX
1 Anne Graham QLD
Bloomsbury
1 Jacob Cornege QLD
2 Lia Bryan TAS
3 Ruby Lebolo-Carey NSW
4 Cooper Zafiropoulos NSW
5 Sophie Teale QLD
6 Finn Hollis NSW
7 Joseph Thyer WA
My Squishy Little Dumplings
1 Kayleigh Dodson VIC
2 Ebony Toogood VIC
3 Antonia M Rose QLD
4 Mario Moujalli NSW
5 Kalieah Pierce TAS
6 Caleb McSkimming VIC
7 Hassan Adnan WA
8 Poppy Edwards SA
9 Henley Gallasch SA
10 Chelsea Boon QLD
Space Jam: A New Legacy
1 Levi Kade WA
2 Juin Hian Quek VIC
3 Darcy Kennelly TAS
Kidizoom
1 Damien Elliott QLD
2 Chloe Milder VIC
Puffin Books
1 Bailey Bishop SA
2 Rosalie Bernacki TAS
3 Jessica Kerr VIC
4 Bernie Ki NSW
5 Prue Evans QLD
Winning Moves
1 Millie Tevlin QLD
2 Bree Bell SA
3 Ryan Sassella NSW
4 Chloe Strobl WA
Nanobytes
1 Julia Crowhurst QLD
2 Annabel Sired SA
3 Ream Isa NSW
4 Valeria Cohen VIC
5 Connor Mitchell ACT
4M Science Kits
1 Christeena Abraham VIC
2 Sammy Sab NSW
3 Riley Adams NSW
4 Jaxon Simms WA
5 Krish Patel QLD
Zuru Boys
1 Juin Hian Quek VIC
2 Muhammed Al-Zaemey NSW
3 Lockie Hammond WA
4 Richard Ludcke QLD
5 Rylan King VIC
Zuru Girls
1 Hailie Bell SA
2 Abbie Jolly VIC
3 Cadence Blundell NSW
4 Sage Huckett WA
5 Sarah Prince QLD
Goliath Games
1 Pina and Paris Dibs VIC
2 Bentley Whitehouse QLD
3 Valentina Latte SA
Crazy Sensations
1 Jomol Abraham VIC
2 Cheryl Seckold NSW
3 Hudha Wazeer VIC
4 Anna Barnett TAS
5 Marli Long SA
6 April Stanborough WA
7 Nina Jones VIC
8 Ebby Cunningham QLD
9 Laishah Hailemichael WA
10 Hafsah Faqiree QLD
JUST KIDDING JR
Paw Patrol
1 Archer Wren NSW
2 Archie Manolas VIC
Care Bears
1 Charlotte Demy QLD
2 Sophie Bugeja NSW
3 Ruby Rochow SA
4 Vance McManus NSW
5 Jack Arena VIC
6 Scarlett Fiegert Redden SA
7 Olivia Hong WA
8 Maisy Dobson QLD
9 Simon Spark NSW
10 Ava Van Den Ende SA
Leap Frog
1 Riley Admon VIC
2 Diane Hulls QLD
Kindi Kids Minis
1 Ivy Patterson NSW
2 Lilly Brooking VIC
3 Shana Tripodi WA
FurReal
1 Izaiah Rosse VIC
2 Tahlia Foster NT
3 Link Burt TAS
LOL Surprise
1 Mackenzie Mahoney VIC
Kokey Koala
1 Oliver Johnson WA
2 Ellora Gallasch SA
3 Amy Smith NSW
4 Marcus Jackson VIC
5 Jill Bernacki TAS
6 Antonio Aguirre VIC
7 Sophia Manning NSW
8 Katie Graham QLD
9 Riley Lynch VIC
10 Liam Rufus NSW
11 Sophia Gye ACT
12 Imogen Lamen QLD
Goliath Games
1 Ellie Cornish SA
2 Gouri Rajiv NSW
3 Gabriel Elkojje VIC
Bloomsbury
1 Jack Willoughby QLD
2 Beatrix De Assuncao NSW
3 Ava Alikhani VIC
4 Willow WILSON WA
5 Mia Koschel NSW
6 Darcy Drennan VIC |
|
Pages:
1
2 |
|