THE AUSTRALIAN Public Notices ~~~~ MONDAY, 15th June, 2009. |
|
posted 16-6-2009 @ 12:55 AM
|
|
www
|
|
THE AUSTRALIAN Public Notices ~~~~ MONDAY, 15th June, 2009.
ARNOTTS Dunk For Dollars promotion: $200 winners May 21-31.
Penny Peters, Maria Gray, Helen Dimmick, Margaret Whyte, Liz
Jackson, Danny Zietsch
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
BPAY View Millionth Registration Promotion
The winner is R. Estrange of Kings Beach, QLD.
BPAY Pty Ltd would like to congratulate the winner
& thank everyone who participated.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Bayer Australia would like to announce that the winner of their
"SM-33/Bepanthen Post Script Training Module" competition
is Karina Ribero Cosic of Corrimal, NSW.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
BigPond Games and Gameloft
"Rayman Raving Rabbids TV Party Console Pack" Promotion
Congratulations to the first major prize winner of a full HD 50"
Pioneer
Plasma TV, Nintendo Wii Console, Nintendo Wii Fit Pack, Rayman
Raving Rabbids TV Party Wii game & Sony Ericcson W760 Walkman
phone: A Brick 3109. Authorised under: NSW LTPS/08/10464, SA T
08/4208, ACT TP 08/04313 & VIC 08/4723
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Cartoon Networks Make Chowder Chuckle winners
Zoo Keeper: Rebecca (9), Graceville (QLD); Race Car Driver:
Patrick (7), Wahroonga (NSW); Pilot: Curtis (9), Patonga (NSW)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Commonwealth Bank of Australia "NPower Ashes Series 2009"
Promotion. Winners: D. Blackwell 2086 and J. Zhang 2122.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Congratulations to the Kathmandu "Be in to win" Kathmandu
voucher winners: O.Yannelli, Matraville NSW, J. Hayes, Currumbin
QLD, L. OShannessy, Moonee Ponds VIC
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Congratulations to the following winners of the Visa
Entertainment Transformers promotion. Each winner will
receive a private screening of Transformers II: Revenge of the Fallen
for themselves and 19 friends. S. Edwards, QLD; J. Miller, SA.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Congratulations to the winner of the Biore Recharging
Holiday in Noumea Promotion: S. Crew. 5108
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Congratulations to the winners of the Energizer Longest
Lasting Gadget Giveaway Promotion: VIC- B.Bonanno,
S.Wallbank, N.Sosiawan, E. Collie, R.Poli, J.Brown, W.Quoc, NSW-
S.Martin, M.Luck, M.Yip, A.Rasmus, P.Ryan, M.Bradley,
K.McPherson, E.Hunt, B.Weldon, A.Nicholls, C.Harvey, L.McKay,
M.Milner WA- J.Barnett, T.Penney, A.Brown, QLD- A.Krishna,
J.Costello, S.Garener, ACT- E.Flahive, TAS- P.Lethborg
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Congratulations to: J. Nicholson of Raby NSW winner of a trip to
Tokyo and V. Ram of Tapping WA winner of Sony Ericsson mobile
phone thanks to PULSE REWARDS.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
HEART OF THE COUNTRY COMPETITION WINNER
64th DRAW
Mrs A Skeen
Chain Valley Bay NSW 2259
Congratulations from everyone at
GOLDEN CHAIN MOTOR INNS
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Intralot Australia Luck Card Play in May
and Lucky Tix $5 Second Chance With Vegas Promotion.
Congratulations to 10 winners of Gold Class double pass (value $100
ea), drawn at Intralot 11am, 5th June - G. Di Carlo, 3070; J. English,
3030; B. Heijnen, 3068; B. Brown, 3805; S. Nguyen-Thi, 3032;
J. Benson, 3104; G. Brooks, 3818; S. Anes, 3023; A. Ver Eecke,
3805; M. Duhig, 7054. Congratulations to 3 winners of Lucky Tix
scratch game packs (value 1 x $1000 and 2 x $500), drawn at Intralot
12pm, 5th June E. Armstrong, 3550; W. Heyfron, 3044 and
K. Griffiths, 3584.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
JOIN ONLINE OR ENQUIRE & WIN PROMOTION
The winner is J. Bayliss of Patterson Lakes, Victoria.
Australia & New Zealand Banking Group Limited would like to
congratulate the winner & thank everyone who participated.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Just Car Insurance congratulates Daniel Paci of Balmain NSW, the
winner of the May Draw of their Win Your Money Back Competition.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kellogg''s Nutri-Grain Ironman Training Essentials Promotion
Congratulations to the following winners. Apple iPod Nano & Belkin
Armband - P. Fleet, 3216; G. Tomkins, 2282; F. Burton, 4073; S.
Norman, 6149; R. Maguire, 4209; D. Browne, 6018; L. Kristan,
4053; K. Baratta, 2222; W. Harmon, 4164; J. Frankish, 3136; S.
Cole, 2295; C. Thistlethwaite, 4053; M. Williams, 6155; L. Menzies,
3133; J. Purvis, 3199; J. Kendall, 3977; H. Jordan, 6060; C. Daysh,
4660; J. Hunter, 3690; J. Fisk, 2831; J. Frangos, 4224; R. Cairney,
2902; N. Whyburn, 2333; M. Rogerson, 3806; M. Wheeler, 3201; L.
Phillips, 3136; G. Meacham, 4551; L. Kennewell, 5168; M.
Kremerskothen, 7250 & S. Madler-Edwards, 3169. Asics GT 2140 -
M. Smith, 6060; C. Scott, 5095; K. Dent, 2620; C. Brown, 7470; R.
Reid, 4210; K. Hunt, 2320; M. Mann, 2759; S. Wilson, 2768; V.
Filippi, 3076; R. Maiorana, 3090; J. Dalrymple, 810; M. Reynolds,
2019; J. OBrien, 812; N. Gentili, 6122; J. Grey, 3450; K. Mularczyk,
3188 & E. Matotek, 3501. Celsius Phoenix Exercise Bike - S. Green,
3156; J. Smith, 3114; L. Gore, 2567; N. Kermond, 4569 & J. Wyatt,
4152. Celsius Standard Weight Bench & 20Kg Weight Set - T.
Edwards, 6025; S. Taylor, 6035; K. Sheargold, 2228; M. Chisholm,
4551 & B. Sheather, 3675. Everlast Pack - includes 30" Punching
Bag, Gloves & Skipping Rope - K. Lonergan, 2305; B. Johnston,
4655; X. Molyneux, 2061; S. Tunn, 3450; C. Faigaa, 4053; J. Stock,
2011; P. Peiris, 3133; J. Wescombe, 2722 & A. Haouchar, 3012.
Healthstream EVO4016 Rower - P. Skelton, 2119; L. Hadden, 2280;
D. Seward, 7171 & M. Howie, 6065. Manta Blackfire Board - K.
Combes, 6317; C. Somerville, 4053; J. Grofski, 9726; S. Hiesley,
5092; U. Sallie, 6062; C. Pearce, 4655; H. Smith, 6069; S. Wares,
2067; E. Mcleod, 2048; D. Cochrane, 2620; S. Waters, 2282; A.
Richardson, 3073; J. Kibell, 3088; L. Mann, 2759; C. Kirk, 2042; K.
Harrison, 2289; L. Remfrey, 3132 & T. Sayer, 4505. Mens Nishiki
Mountain Bike & Netti Quantum Pro Helmet - K. Brookes, 4078; S.
Lovitt, 3196; K. Devine, 2560; G. Schillaci, 4700; S. Zoljan, 2502;
V. Waller, 2540; L. Lewers, 4007; L. Gear, 4068; G. Dale, 2611; M.
Barnes, 4670; C. Candy, 3226; J. Gooddy, 2170; C. Richards, 7015;
C. Kufner, 3064; F. ODonnell, 4209; T. Dunn, 2536; M. Ignacio,
6044; R. Wallace, 6102; M. Rhaye, 3141; J. Fitzgerald, 7021; P.
Metcalf, 4350; J. Stott, 2534; B. Bareja, 2217; K. Gould, 2307; B.
Davey, 2312; J. Lai, 3125; J. Abbott, 2502; K. Meredith, 3073; A.
Sakaris, 7015; F. Serra, 2114 & A. Terry, 2640. Rebel Sport Anti
Burst Gym Ball, Xtreme Mini Ramp & Celsius Chin/Dip station -K.
Anderson, 6169; J. Smith, 4610; J. Gameiro, 4565; S. Bearfoot,
6056; J. Jackson, 2031; J. Rancan, 2229; J. Logan, 5097; S.
Torluccio, 4119; P. Chia, 2218 & P. Angus, 2318. Timex Ironman
Heart Rate Monitor - A. Morales, 4165; S. Burkin, 6172; A. Berthold,
2074; D. Frost, 4118; G. Aldridge, 6254; A. Malla, 2033; R.
Lillywhite, 3147; L. Dent, 4035; S. Norman, 2646; K. Kumar, 2167
& J. Miller, 4740. Zetra Blades Roller Blades - K. Maroney, 4554; B.
Johnston, 4670; J. Batten, 6707; C. Price, 4570; K. Piggott, 2141;
S. Khaw, 2902; P. GebelLamb, 3116; S. Abu Mahmoud, 2196; C.
Stephens, 2315; Z. Sarwari, 2145; P. Spencer, 3149; E. Bennett,
4053; C. Vella, 2229
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Network TEN Pty Ltd Competition Winners "Terminator
Salvation Promotion" Major Winner: S-A Ostbye, SA. "GOLDEN
MERLIN PROMOTION" Daily Winners: A Moran SA, A Fuggle NSW,
D Burr VIC, L Fahey SA, C Huang VIC, D Manning NSW, C Lomax NSW,
J Bracht SA, C Holder WA, S Janson NSW, W Darcy VIC, V Thorn VIC,
D Rahme VIC, M Hollis NSW, R Khoo VIC, T Smits WA, R Clark SA, S
Newburn NSW, L Budiharto NSW, C Newton NSW, M Crowley SA, F
Campbell NSW, Fiona H NSW, B McPherson QLD, M De Sensi NSW.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Provisional Major Prize Winner for Billabong Pack Your Bags
competition K.OLoughlin 4869, S.Baker 3984, K.Mason 2567.
Provisional Major Prize Winner for Billabong Soundtrack to
Winter competition J.Richardson 7015.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
SHANNONS GOODWOOD COMPETITION WINNER
Congratulations to P Austin - Churchill QLD.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Seven Network
Sunrise Double your Stimulus M Lee NSW, S Gabriel QLD, L Budd
SA, S Agazzani QLD, G Hull VIC, B Worthy NSW, T hall QLD, S Edgar
QLD, J Davenport VIC, K Spencer QLD, S Elson WA, M Colm NT, V Ryan
VIC, S Morris VIC, B Sewell NSW, K Bolton QLD, H Beach VIC, T
Hamilton QLD, K Laister SA, J Clark QLD, L Hopkins VIC, L Williams
NSW, T Wood NSW, J Krauce NSW, N Bermudez NSW, A Manning SA,
B Dearlove QLD, F Bain VIC, M Snooks WA
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
St George Bank Ltd "Win When You Trade" Promotion,
TP09/701. Monthly Draw 2 Winner: D. Zimmer 5171.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
The winner of the FOX SPORTS Sonny Bill Williams Boxing Gloves
competition is: King OMalleys Irish Pub, ACT.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Unilever Australia Limited would like to congratulate the
winners of the Omo & Napisan Wash & Win promotion:
M Druzic VIC 3033, F McKenzie QLD 4179, A Scriva SA 5009, M
Walton QLD 4034, D Greener WA 6230, M Matheson NSW 2750, F
Nazzari VIC 3161, A Davis VIC 3108, C Finnemore NSW 2830, K
Harris SA 5107, A Donald VIC 3280, P Phillips WA 6022, S Mawer
NSW 2541, L Bartlett TAS 7320, E Heagney NSW 2480, L McCray
TAS 7325, W Nicolias WA 6062, W Brown VIC 3088, S Fletcher NSW
2173, H Smith VIC 3909, D Maragos NSW 2204, K March TAS 7050,
J Coats SA 5330, J Reid VIC 3434, M Dwyer NSW 2762, M Williams
NSW 2444, J Mason NSW 2774, A Elliot NSW 2154, J Wild VIC 3621,
P Springett NSW 2749, K Mallouhi NSW 2176, S Cartlidge VIC 3561,
K Hamilton QLD 4053, G Duncan QLD 4740, M Link WA 6105, T
Penney WA 6065, W Hasan NSW 2142, D Patten WA 6210, D Callon
QLD 4165, J McNally SA 5096, J McGreal QLD 4500, C Daw NSW
2456, R Thompson NSW 2282, D Walker QLD 4123, H Opasinis VIC
3082, H Morrison QLD 4306, M Underwood TAS 7015, A Rhode SA
5070, J Tinning TAS 7018, B Kozyra NSW 2165. All winners subject
to validation. Authorised under NSW Permit No. LTPS/09/02710, Vic
Permit No. 09/1149, SA Permit No. T09/698, ACT Permit No. TP
09/01137.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Winners from Geelong Cats Full On $300 raffle
1st Prize Elizabeth Gilchrist ticket number 231
2nd Prize Cliff Freer ticket number 353
3rd Prize Anthony Hession ticket number 317
Early Bird prize winner Moya Raleigh ticket number 359
Permit Number 10093/09
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
realestate.com.au and the Housing Industry Association
would like to congratulate the following winners in the Australias
Favourite Homes Promotion. Major prize winners: A. Bentley of Tea
Gardens, NSW; D. OToole of Coburg North, VIC; M. Headley of Altona
Meadows, VIC; A. Chapman of Alberton, QLD; and A. Eley of
Caboolture, QLD. Spot prize winners; T. Tuia of Kingston, QLD; J. Cox
of Horsham, VIC; F. Wong of Macquarie Fields, NSW; and M. ONeill
of Salisbury, QLD. Winners are subject to validation. Thank you to all
other participants. NSW: LTPS/09/3849 Vic: 09/1380 ACT: TP09/
1541 SA: T09/957
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
|
|
|