competitions


[Login - Register]
Go To Bottom

 Pages:  1  2
Author:

AUGUST 2021 - MONTHLY URL WINNERS

posted 20-8-2021 @ 06:52 PM www


K-Zone Magazine

JULY 2021 SURPRISE PARTY WINNERS
Luca Movie Merch Prize Pack Winners

E. Lal, Northcote, 8052, NZ; B. Helu, Te Atatu Peninsula, 610, NZ; J. Gordon, Pooraka, 5095, SA; E. Cox, Canning Vale, 6155, WA; J. Main, Bay of Plenty, 3127, NZ; S. Glasson, Barrack Heights, 2528, NSW; T. Schmith, Brightview 4311, QLD; W. Glassop, Taree, 2430, NSW; J. Unger, Darley, 3340, VIC; R. Bye, Parkside, 5063, SA; I. Joseph, Whellers hill, 3150, VIC; E. Mann, Modbury, 5092, SA; E. Esler, Edgeworth, 2285, NSW; H. Garcia, North Epping, 2121, NSW; Q. Tod, Ettalong Beach, 2257, NSW

Red vs Blue Book Winners

T. Mann, West Ryde, 2114, NSW; A. Patterson, Whangarei, 174, NZ; Y. Stuart, Petrie, 4502, QLD; E. Young, Coomera, 4209, QLD; J. Pepper, Gracemere, 4702, QLD; I. Bird, Taree, 2430, NSW; W. Goodlock, Australind, 6233, WA; K. McDougall, Seven Hills, 4170, QLD; A. Levins, northmead, 2152, NSW; T. Wallis, Maroubra, 2035, NSW; J. Sinclair, Morayfield, 4506, QLD; K. Walsh, Dural, 2158, NSW; L. McDowall, Moonee Ponds, 3039, VIC; L&J. Wilson, Mckail, 6330, WA; G. Bradfield, South Plympton, 5038, SA; L. Malouf, Randwick, 2031, NSW; C. Tallarida, Bonner, 2914, ACT; S. Collom, Pimpama, 4209, QLD; G. Webb, Waroona, 6215, WA; D. Horne, Tumbi Umbi, 2261, NSW; C. Coghlan, Darlington, 6070, WA; M. Gillies, Salisbury Downs, 5108, SA; A. White, Metford, 2323, NSW; J. Bunn, Woolooware, 2230, NSW; B. Belajic, Flinders, 2529, NSW; J. Memery, Gisborne, 3437, VIC; L. Vucica, Springfield, 4301, QLD; H. Brookes, Camden park, 2570, NSW; E. Martin, Granville, 2142, NSW; L. Bailey, Bundanoon, 2578, NSW; T. Pryde, Mount Waverley, 3149, VIC; J. Ross, Moggill, 4070, QLD; L. Turner, Thornlands, 4164, QLD; G. Altobelli, Heidelberg Heights, 3081, VIC

Crisp Blitz Scooter Winners

Z. Smith, Christchurch, 7608, NZ; J. Thomas, Youarang, 3728, VIC; F. Rockett, Port Hedland, 6721, WA; G. Haggerty, Manning, 6152, WA; H. Cooper, Wattle Park, 5066, SA; C Dellit, Meadow Springs, 6210, WA

The Last Kids on Earth and the Staff of Doom for Switch Winners

L. Holzapfel, Keeper, 4054, QLD; D. Bryan, Deloraine, 7304, TAS; B. Richardson, Fairy Meadow, 2519, NSW; L. Madden, Woy Woy, 2256, NSW; F. Rockett, Port Hedland, 6721, WA; A. Cahill, Bardwell Valley, 2207, NSW; E. Rathbone, Lauderdale, 7021, TAS; T. Welsh, Hughesdale, 3166, VIC

Pokémon Creative Pack Winners

N. Harkins-Furfaro, Narellan Vale, 2567, NSW; A. Rhodes, Mt Pleasant, 2519, NSW; O. Smith, Christchurch, 8061, NZ; C. Hutchinson, Risdon vale, 7016, TAS; S. Karkazis, Murrumbeena, 3163, VIC; A. King, Kambalda West, 6442, WA; A. Van Hamburg, Mosman, 2088, NSW; M. Lamprell, Strathfildsaye, 3551, VIC; L. Caruana, Seventeen Mile Rocks, 4073, QLD; L. King-Thurel, New Plymouth, 4310, NZ; T. Cherry, Dudley Park, 6210, WA; E. Rathbone, Lauderdale, 7021, TAS; C. Miller, Victor Harbor, 5211, SA; T. Cann, Howlong, 2643, NSW; V. Lembo, Lange, 6330, WA; A. Swarbrick, Maryborough, 4560, QLD

An Adventure Book Pack Winners

O. Haines, Spreydon, 8024, NZ; I. Gordon, Summerhill, 7250, TAS; F. Chammaa, Turramurra, 2074, NSW; I. Ahmad, Phillip, 2606, ACT; J. Barrow, Wellard, 6170, WA; B. Bowling, Harrisdale, 6112, WA; B. Miller, Doncaster, 3108, VIC; J. Ribic, Pacific Pines, 4211, QLD; M. Durward, Bray Park, 4500, QLD; O. Worster, Beverley, 6304, WA; L. Jaworsky, Wollert, 3750, VIC; Z. Newman, Wamuran, 4512, QLD

Harry Potter Winter Book Pack Winners

O. McEvoy, Greenwich, 2065, NSW; S. Evans, Clinton, 4680, QLD; P. Thompson, Wodonga Plaza, 3690, VIC; B. Bowness, Booval, 4304, QLD; T. Robertson, West Ipswich, 4305, QLD

The Unmapped Chronicles Book Pack Winners

A. Fry, Killara, 2071, NSW; D. Harris, Dargaville, 372, NX; T. Mappas, Gunn, 832, NT; B. Lette, Page, 2614, ACT; I. Epstein, Geebung, 4034, QLD; C. Ransom, Virginia, 4014, QLD; D. Brunner, Seven Hills, 2147, NSW; H. Price, Thornbury, 3071, VIC; D. Sledge, North Warrandyte, 3113, VIC

Crash Bandicoot 4: It's About Time Exclusive Merch Pack Winners

Major Winner

L. Gray, Macgregor, 2615, ACT

Runners Up

R. Tasker, Wellington, 6023, NZ; J. Threadgold, Victor Harbor, 5211, SA; C. Ellery, Auckland, 604, NZ; A. Kolar, Sydenham, 3037, VIC; C. chapman, Christchurch, 7471, NZ; B. Lloyd, Islington, 2296, NSW; A. Mason, Kilmore, 3764, VIC; O. Armstrong, Munno Para West, 5115, SA; M. Eisemann, Annerley, 4103, QLD; N. Poloni, Greenvale, 3059, VIC; G. Smith, Boolaroo, 2284, NSW; Y. Ugurlu, Coburg, 3058, VIC; K. Chadwick, Waramanga, 2611, ACT; S. Ratcliffe, Kaleen, 2617, ACT

posted 20-8-2021 @ 06:54 PM www


TOTAL GIRL MAGAZINE

Total Girl Jul 21 Nebulous Stars Night Light Jars Kit Winner
A. Vincent, Scamander, 7215, TAS

Total Girl Jul 2021 Comps Club Winners
Luca Movie Merch Pack Winners

T. Ferro, Glenbrook, 2773, NSW; A. Pucci, Red Hill, 2603, ACT; E. Huang, Whitby, 5024, NZ; N. Koek, Reporoa, 3081, NZ; A. King, Kambalda West, 6442, WA; A. Cahill, Bardwell Valley, 2207, NSW; E. Curtis, Stratford, 3862, VIC; K. Horrocks, Perth, 6151, WA; A. Marais, South Perth, 6152, WA; X. Gumm, Casuarina, 2487, NSW; C. Warren, Flagstaff Hill, 5159, SA; A. Manson, Chelsea Heights, 3196, VIC; A. Paley, Modbury Heights, 5092, SA; S. Thomson, Kingsholme, 4208, QLD; A. Robertson, Beenliegh, 4207, QLD

Plum & Woo Book Pack Winners

M. Chawla, Manukau, 2025, NZ; N. Nguyen, Mango Hill, 4509, QLD; P. Downing Mooney, Eaglehawk, 3556, VIC; P. White, Lower Hutt, 5019, NZ; G. Boylan, Fairview Park, 5126, SA; K. McDougall, Seven Hills, 4170, QLD; A. Dowdall, Robina, 4226, QLD; E. Cox, Canning Vale, 6155, WA; P. Azevedo, Prestons, 2170, NSW; F. Rutherford, Runcorn Brisbane, 4113, QLD; I. Black, Greenvale, 3059, VIC; H. Topp, Rotorua, 3077, NZ; J. Madikiza, Keilor East, 3033, VIC; S. Zovko, Greenvale, 3059, VIC; A. Dickins, Gisborne, 3437, VIC; M. Mitchell, Kingsford, 2032, NSW; C. Hanks, Tamworth, 2340, NSW; E. George, Montrose, 7010, TAS; A. Thornley, Maslin beach, 5170, SA; A. Sevenson, Morwell, 3840, VIC

The Unmapped Chronicles Book Pack Winners

M. Fuller, Nowra, 2541, NSW; C. Redden, Mosman, 2088, NSW; J. Rankin, Kyogle, 2474, NSW; L. Mcdowall, McDowall, 4053, QLD; H. Shea, Runcorn, 4113, QLD; D. Coghlan, Darlington, 6070, WA; L. Turner, Thornlands, 4164, QLD; G. Zarkovich, Point Vernon, 4655, QLD; S. Shaw, Mount Waverley, 3149, VIC

How to be a Hero - The Land of Lost Things Book Winners

O. Daniels, Kellyville Ridge, 2155, NSW; H. Walker, Banksia PAark, 5091, SA; I. Waymouth, Port Melbourne, 3207, VIC; M. Lynch, Spring Farm, 2570, NSW; H. Foster, Sandy Bay, 7005, TAS; G. Caputo, Thornbury, 3071, VIC; T. Green, Melton South, 3338, VIC; A. Hopley, Witheren, 4275, QLD; L. Pepper, Gracemere, 4702, QLD; C. Sanchez, Bateau Bay, 2261, NSW; B. Larsen, Lavington, 2641, NSW; M. Chawla, Manukau, 2025, NZ; M. Petrarca, Maribyrnong, 3032, VIC; E. Bryan, Ravenswood, 7250, TAS; A. Desmond, Malvern East, 3145, VIC; R. Williams, Gracemere, 4702, QLD; A. Heald, Devonport, 624, NZ; R. Sorgiovanni, Ballajura, 6066, WA; J. Puertas, Leichhardt, 2040, NSW; C. Masters, Parkerville, 6081, WA; L. Johnstone, Elderslie, 2570, NSW; A. Sader, Applecross, 6153, WA; Z. Patsouras, Epping, 3076, VIC; E. Ward, Welington Point, 4160, QLD; L. Guzzardi, Tarneit, 3029, VIC; C. Strobl, Waroona, 6215, WA; M. Kennedy, Eimeo, 4740, QLD; N. Ahrens, Engadine, 2233, NSW; B. Grant, Mount Martha, 3934, VIC; H. Levers, Mudgeeraba, 4213, NSW; M. Momiroski, Sans Souci, 2219, NSW; E. Morello, Craigieburn, 3064, VIC; H. Beniston, Melton West, 3337, VIC; S. Lam, Glen Iris, 3146, VIC

An Adventure Book Pack Winners

J. Thyer, Wembley, 6014, WA; M. Regmi, Riverhead, 820, NZ; A. Vincent, Scamander, 7215, TAS; H. Zerella, Royston Park, 5070, SA; L. Cachia, Craigieburn, 3064, VIC; I. Carmady, Blackheath, 2785, NSW; G. Gunn, Earlwood, 2206, NSW; C. Finister, South Yunderup, 6208, WA; C. Barnett, Whitemore, 7303, TAS; J. Filips, Narre Warren, 3805, VIC; E. McCarten, Lobethal, 5241, SA; K. Coombs, Mission Beach, 4852, QLD

Disney Doorables Mini Peek Pack Prize Pack Winners

F. Kemp, Caboolture, 4510, QLD; E. Newham, Ormeau, 4208, QLD; A. Tremlett, Worrigee, 2540, NSW; E. Peterson, Strathfieldsaye, 3551, VIC

Curl up with Harry Potter this Winter Book Pack Winners
S. Nazzari, Box Hill North, 3129, VIC; Z. Griffin, Emerald, 3782, VIC; S. Somerville, Walcha, 2354, NSW; A. Pearson, Wentworth Falls, 2782, NSW; N. O'Sullivan, Avenel, 3664, VIC

Crisp Blitz Scooter Winners

K. Pierce, Mayfield, 7248, TAS; O. Chapman, Burns Beach, 6028, WA; A. Lamph, Clunes, 3370, VIC

Ella Diaries Book Pack Winners

R. Beban-France, Hastings, 4120, NZ; V. Mason, Park Grove, 7320, TAS; A. Faghuira, Ringwood North, 3134, VIC; C. Ong, Avondale Heights, 3034, VIC; G. Murden, Mount Maunganui, 3116, NZ; I. Bird, Taree, 2430, NSW; Q. Holland, Helensburgh, 9010, NZ; O. Johnson, Jervoistown, 4112, NZ; G. Floro, Kingsgrove, 2208, NSW; S. Croysdale, Scoresby, 3179, VIC; E. Hearne, Peakhurst, 2210, NSW; E. McShane, Lower Marshes, 7030, TAS; M. Caruso, Mango Hill, 4509, QLD; C. Varrasso, Hawthorn East, 3123, VIC; A. Headlam, Venus Bay, 3956, VIC; L. Bixby, Knoxfield, 3180, VIC; N. O'Sullivan, Avenel, 3664, VIC

Crash Bandicoot 4: It’s About Time Exclusive Merch Pack Winners

Major Winner

T. Pont, Mount Morgan, 4714, QLD

Runners Up

Z. Weidenhofer, Edwardstown, 5039, SA; K. Denney, Penguin, 7316, TAS; H. Casalanguida, Loganholme, 4129, QLD; C. Richardson, Ravenswood, 7250, TAS; S. Mlivic, Noble Park, 3174, VIC; J. Ander, New Plymouth, 4310, NZ; R. Siegel, Kelvin grove, 4414, NZ; A. Skirving, Devonport, 7310, TAS; A. Porter, Tamworth, 2340, NSW; P. Olive, Gisborne, 3437, VIC; Y. Stuart, Petrie, 4502, QLD; C. Phillips, Young, 2594, NSW; J. Wolf, Amradale, 6112, WA; Z. Quinn, Urangan, 4655, QLD
posted 24-8-2021 @ 02:10 PM www


SUNRISE Recent winners (from email)

Jennifer Bennett, QLD
Jorge Onasis, VIC
K. Wimalaratna, VIC
Rebecca Wyatt, SA
Veronica Little, WA
posted 26-8-2021 @ 10:00 AM www


KINDERLING KIDS RADIO RECENT WINNERS:

Tara Tasker
Zoe Rebekah
Tess Ferguson
Vivian Le
Janise Dawn Roberts
Jeffrey Tyrrell
Kerryn Laycock
Ruth Trethewey
Sharlene Bent
Michael Potter.
posted 27-8-2021 @ 10:07 AM www


SUNRISE RECENT AMPOL FUEL CARD WINNERS:

https://7news.com.au/sunrise/win/

FRIDAY 27/08/21 WINNERS:

David Halverson, QLD
Faye Locking, QLD
Garry Murtrie, VIC
Janis Wilson, VIC
Kevin Schellack, WA
Megan Waymouth, VIC
Peter Suckling, NSW
Silvano DiCandilo, NSW
Teagan Lynch, TAS
Wendy McCormack, WA.
posted 27-8-2021 @ 06:57 PM www


Latest winners from Female.com.au
(from email)

Lisa Glen
Susan Cossor
Eden Flynn
Kerry Jacobs
Antonietta Pintabona
Pauline Grimau
Yvonne Heinemann
Annette Connor
Vanessa Fernandez
Vanessa Small
Michelle Webster
Emma Harris
Kelly Hogan
posted 28-8-2021 @ 08:23 PM www


Latest winners from Girl.com.au
(from email)

Michelle Geer
Sophie Young
Lyn Stokes
Amy Wedding
Andrea Dray
Rebecca Thyer
Eva Braemar
Yuvina Munohur
Natalia Dimitropoulos
Catrina Murray
Madeleine Roberts
Yvonne Markowski
Renee Ballantyne
Laura Finlayson
Emily Grace Potts-humphrey
Chelsea Williams
Kate Lamers
Deborah Oneill
Patti Hyland
Karen Berwick
Rebecca Ridgeway
Penni Miller
Becky Stimson
Phillip Barwick
Bronwyn Marriott
Victoria Zawko
Helen Reynolds
Rebecca Morrison
Sabrina Phung
Maryanne Tampaline
Liana Treadwell
Shyanna Leaman Leaman
Scott George
Jessica Simpson
Debbie Sutcliffe
Breearna Cashman
Amy Hart
Tanya Whitelaw
posted 29-8-2021 @ 11:22 AM www


IGA Masterfoods Slow cooker winners

https://www.iga.com.au/masterfoods-slow-cooker/
posted 31-8-2021 @ 11:44 AM www


RECENT SUNRISE WINNERS:
(from enewsletter)

Chrissy Petras, VIC.
Jenny Watson, NSW.
posted 31-8-2021 @ 04:50 PM www


https://www.justkidding.com.au/win

JUST KIDDING COMPETITION WINNERS - AUGUST 2021

Blingle Bands
1 Isabella Dowen NSW

Hasbro Games Pack
1 Knox Evans NSW
2 Chayse Calder NT
3 Ben Williams QLD
4 Mikey McKenna WA
5 TyRhys Huntly VIC

Beyblades
1 Oliver Smith VIC

Scrunchmiez
1 Melissa Vahoumis SA
2 Mackenzie Whitehead QLD
3 Anna Barnett TAS

Dream Seekers
1 Penelope Mackin ACT
2 Isabella Waymouth VIC
3 Belle Hitzke QLD

LOL REMIX
1 Anne Graham QLD

Bloomsbury
1 Jacob Cornege QLD
2 Lia Bryan TAS
3 Ruby Lebolo-Carey NSW
4 Cooper Zafiropoulos NSW
5 Sophie Teale QLD
6 Finn Hollis NSW
7 Joseph Thyer WA

My Squishy Little Dumplings
1 Kayleigh Dodson VIC
2 Ebony Toogood VIC
3 Antonia M Rose QLD
4 Mario Moujalli NSW
5 Kalieah Pierce TAS
6 Caleb McSkimming VIC
7 Hassan Adnan WA
8 Poppy Edwards SA
9 Henley Gallasch SA
10 Chelsea Boon QLD

Space Jam: A New Legacy
1 Levi Kade WA
2 Juin Hian Quek VIC
3 Darcy Kennelly TAS

Kidizoom
1 Damien Elliott QLD
2 Chloe Milder VIC

Puffin Books
1 Bailey Bishop SA
2 Rosalie Bernacki TAS
3 Jessica Kerr VIC
4 Bernie Ki NSW
5 Prue Evans QLD

Winning Moves
1 Millie Tevlin QLD
2 Bree Bell SA
3 Ryan Sassella NSW
4 Chloe Strobl WA

Nanobytes
1 Julia Crowhurst QLD
2 Annabel Sired SA
3 Ream Isa NSW
4 Valeria Cohen VIC
5 Connor Mitchell ACT

4M Science Kits
1 Christeena Abraham VIC
2 Sammy Sab NSW
3 Riley Adams NSW
4 Jaxon Simms WA
5 Krish Patel QLD

Zuru Boys
1 Juin Hian Quek VIC
2 Muhammed Al-Zaemey NSW
3 Lockie Hammond WA
4 Richard Ludcke QLD
5 Rylan King VIC

Zuru Girls
1 Hailie Bell SA
2 Abbie Jolly VIC
3 Cadence Blundell NSW
4 Sage Huckett WA
5 Sarah Prince QLD

Goliath Games
1 Pina and Paris Dibs VIC
2 Bentley Whitehouse QLD
3 Valentina Latte SA

Crazy Sensations
1 Jomol Abraham VIC
2 Cheryl Seckold NSW
3 Hudha Wazeer VIC
4 Anna Barnett TAS
5 Marli Long SA
6 April Stanborough WA
7 Nina Jones VIC
8 Ebby Cunningham QLD
9 Laishah Hailemichael WA
10 Hafsah Faqiree QLD

JUST KIDDING JR

Paw Patrol
1 Archer Wren NSW
2 Archie Manolas VIC

Care Bears
1 Charlotte Demy QLD
2 Sophie Bugeja NSW
3 Ruby Rochow SA
4 Vance McManus NSW
5 Jack Arena VIC
6 Scarlett Fiegert Redden SA
7 Olivia Hong WA
8 Maisy Dobson QLD
9 Simon Spark NSW
10 Ava Van Den Ende SA

Leap Frog
1 Riley Admon VIC
2 Diane Hulls QLD

Kindi Kids Minis
1 Ivy Patterson NSW
2 Lilly Brooking VIC
3 Shana Tripodi WA

FurReal
1 Izaiah Rosse VIC
2 Tahlia Foster NT
3 Link Burt TAS

LOL Surprise
1 Mackenzie Mahoney VIC

Kokey Koala
1 Oliver Johnson WA
2 Ellora Gallasch SA
3 Amy Smith NSW
4 Marcus Jackson VIC
5 Jill Bernacki TAS
6 Antonio Aguirre VIC
7 Sophia Manning NSW
8 Katie Graham QLD
9 Riley Lynch VIC
10 Liam Rufus NSW
11 Sophia Gye ACT
12 Imogen Lamen QLD

Goliath Games
1 Ellie Cornish SA
2 Gouri Rajiv NSW
3 Gabriel Elkojje VIC

Bloomsbury
1 Jack Willoughby QLD
2 Beatrix De Assuncao NSW
3 Ava Alikhani VIC
4 Willow WILSON WA
5 Mia Koschel NSW
6 Darcy Drennan VIC
 Pages:  1  2
Full Version


  Go To Top

***** Now you've found us, please register to participate. You will get three days FREE Premium access! ***** - Like us on Facebook

Content Copyright 2000-2021 lottos.com.au (v.5)
All views and opinions posted on this forum are at the undertaking that they are the views and opinions of the member posting and NOT of the Owner(s) of lottos.com.au.

Home | Competitions | FAQ's | Help | Media and Awards | Contact Us | Screensaver | Panic Link! | Archive



CompTracker and Premium code Copyright lottos.com.au 2000 - 2021